  • 1C25Z5U223M100B
1C25Z5U223M100B
advertisement
Manufacturer No:
1C25Z5U223M100B
HK JDW NO:
886-1C25Z5U223M100B
Datasheet:
1C25Z5U223M100B
Description:
Monolythic®, 1C25 0.022μF 100V Ceramic Capacitor ±20% Z5U 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm 10°C~85°C Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
1C25Z5U223M100B
  • Operating Temperature
    10°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    Z5U
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    10°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.022μF
  • Lead Pitch
    6.35mm
  • Dielectric
    Z5U
  • Lead Spacing
    0.250 6.35mm
  • Height Seated (Max)
    0.250 6.35mm