  • 1M130ZHR1G
1M130ZHR1G
advertisement
Manufacturer No:
1M130ZHR1G
HK JDW NO:
799-1M130ZHR1G
Datasheet:
1M130ZHR1G
Description:
700Ohms ±5% 5μA @ 98.8V -55°C~150°C TJ DO-204AL, DO-41, Axial
Step5Bar-code shipping tag
1M130ZHR1G
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Tolerance
    ±5%
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    5μA @ 98.8V
  • Power - Max
    1W
  • Impedance-Max
    700Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    130V