  • 1SMB130AT3
1SMB130AT3
advertisement
Manufacturer No:
1SMB130AT3
HK JDW NO:
699-1SMB130AT3
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
1SMB130AT3
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
1SMB130AT3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-214AA, SMB
  • Supplier Device Package
    SMB
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Zener
  • Applications
    General Purpose
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    144V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    2.9A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    209V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    130V
  • Unidirectional Channels
    1
  • Capacitance @ Frequency
    150pF @ 1MHz