  • 1SMB20CAT3
1SMB20CAT3
advertisement
Manufacturer No:
1SMB20CAT3
HK JDW NO:
699-1SMB20CAT3
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
1SMB20CAT3
Step5Bar-code shipping tag
1SMB20CAT3
    Select All
  • Bidirectional Channels
    1
  • Capacitance @ Frequency
    425pF @ 1MHz
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Package / Case
    DO-214AA, SMB
  • Supplier Device Package
    SMB
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Obsolete
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    22.2V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    18.5A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    32.4V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    20V