  • 1SMC40CA TR13 PBFREE
1SMC40CA TR13 PBFREE
advertisement
Manufacturer No:
1SMC40CA TR13 PBFREE
HK JDW NO:
154-1SMC40CA TR13 PBFREE
Package:
DO-214AB, SMC
Description:
Quantity:
In Stock : 13680
Step5Bar-code shipping tag
1SMC40CA TR13 PBFREE
  • Voltage - Breakdown (Min)
    44.4V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    23.2A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    64.5V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    40V
  • Breakdown Voltage
    47.75V
  • Rep Pk Reverse Voltage-Max
    40V
  • Clamping Voltage-Max
    64.5V
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    46 Weeks
  • Package / Case
    DO-214AB, SMC
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ