  • 1SMC58CA BK PBFREE
1SMC58CA BK PBFREE
advertisement
Manufacturer No:
1SMC58CA BK PBFREE
HK JDW NO:
154-1SMC58CA BK PBFREE
Package:
DO-214AB, SMC
Step5Bar-code shipping tag
1SMC58CA BK PBFREE
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    DO-214AB, SMC
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Packaging
    Bulk
  • Part Status
    Active
    General Purpose
  • Subcategory
    Transient Suppressors
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Polarity
    BIDIRECTIONAL
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    64.4V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    16A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    93.6V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    58V
  • Breakdown Voltage
    69.25V
  • Bidirectional Channels
    1
  • Rep Pk Reverse Voltage-Max
    58V
  • Clamping Voltage-Max
    93.6V