  • 1SNK508013R0000
1SNK508013R0000
advertisement
Manufacturer No:
1SNK508013R0000
HK JDW NO:
785-1SNK508013R0000
Description:
AUT SNK SCREW
Step5Bar-code shipping tag
1SNK508013R0000
    5 Weeks
  • Mount
    Through Hole
    1 (Unlimited)
  • Connector Type
    Terminal Block
  • Color
    Gray
  • Voltage - Rated
    800V
  • Pitch
    8mm
  • Current Rating
    32A
  • Termination Style
    Screw
  • Voltage - Rated AC
    1kV
  • Number of Levels
    1
  • Wire/Cable Gauge
    10 AWG
  • Voltage - UL
    300V
  • Wire Gauge or Range - AWG
    10-24 AWG
  • Current - UL
    26A
  • Wire Gauge or Range - mm²
    0.2-4mm2
  • Current - IEC
    24A
  • Stripping Length
    11mm
  • Terminal Width
    8.0mm