  • 1SNK516062R0000
1SNK516062R0000
advertisement
Manufacturer No:
1SNK516062R0000
HK JDW NO:
785-1SNK516062R0000
Step5Bar-code shipping tag
1SNK516062R0000
  • Color
    Black
    1
  • Voltage - UL
    600V
  • Wire Gauge or Range - AWG
    0-10 AWG
  • Current - UL
    150A
  • Voltage - IEC
    1000V
  • Wire Gauge or Range - mm²
    6-35mm2
  • Current - IEC
    125A
  • Stripping Length
    17mm
  • Terminal Width
    16.0mm