  • 1SNK706012R0000
1SNK706012R0000
advertisement
Manufacturer No:
1SNK706012R0000
Manufacturer:
TE Connectivity ENTRELEC
HK JDW NO:
785-1SNK706012R0000
Package:
Datasheet:
1SNK706012R0000
Description:
AUT SNK PI-SPRING
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
1SNK706012R0000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Material - Insulation
    Polyamide (PA), Nylon
  • Series
    SNK, ZK
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Feed Through
  • Number of Positions
    4
  • Color
    Gray
  • Voltage - Rated
    1kV
  • Current Rating
    32A
  • Termination Style
    Push In, Spring
  • Number of Levels
    1
  • Wire/Cable Gauge
    26 AWG
  • Voltage - UL
    600V
  • Wire Gauge or Range - AWG
    10-26 AWG
  • Current - UL
    30A
  • Voltage - IEC
    1000V
  • Wire Gauge or Range - mm²
    0.5-6mm2
  • Stripping Length
    12.5mm
  • Terminal Width
    6.0mm