  • 2.5SW270M2.9X7.3
2.5SW270M2.9X7.3
advertisement
Manufacturer No:
2.5SW270M2.9X7.3
Manufacturer:
Rubycon
HK JDW NO:
683-2.5SW270M2.9X7.3
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
2.5SW270M2.9X7.3
Description:
270μF ±20% 2917 (7343 Metric) 0.114 2.90mm Tape & Reel (TR) 9mOhm PC-CON, SW Surface Mount Polymer General Purpose
Step5Bar-code shipping tag
2.5SW270M2.9X7.3
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PC-CON, SW
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    2.5V
  • Capacitance
    270μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    9mOhm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Height Seated (Max)
    0.114 2.90mm