  • 2.5SW470M-ND
2.5SW470M-ND
advertisement
Manufacturer No:
2.5SW470M-ND
HK JDW NO:
683-2.5SW470M-ND
Datasheet:
2.5SW470M-ND
Purchasing and Inquiry
2.5SW470M-ND Overview
A value of 9mOhm is assigned to the electrical device's ESR (Equivalent Series Resistance).An operating temperature of -55°C~105°C is recommended for stable operation.
2.5SW470M-ND Features
a 9mOhm in ESR (Equivalent Series Resistance) in this electrical device
an operating temperature of -55°C~105°C
2.5SW470M-ND Applications
There are a lot of Rubycon 2.5SW470M-ND applications of aluminum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
2.5SW470M-ND
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PC-CON, SW
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    2.5V
  • Capacitance
    470μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    9mOhm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Height Seated (Max)
    0.114 2.90mm