  • 2.5SXB100M1.9X7.3
2.5SXB100M1.9X7.3
advertisement
Manufacturer No:
2.5SXB100M1.9X7.3
HK JDW NO:
683-2.5SXB100M1.9X7.3
Datasheet:
2.5SXB100M1.9X7.3
Purchasing and Inquiry
2.5SXB100M1.9X7.3 Overview
The device has an ESR of 13mOhm.A stable operating temperature is -55°C~105°C.
2.5SXB100M1.9X7.3 Features
a 13mOhm in ESR (Equivalent Series Resistance) in this electrical device
an operating temperature of -55°C~105°C
2.5SXB100M1.9X7.3 Applications
There are a lot of Rubycon 2.5SXB100M1.9X7.3 applications of aluminum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
2.5SXB100M1.9X7.3
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PC-CON, SXB
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    2.5V
  • Capacitance
    100μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    13mOhm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Height Seated (Max)
    0.075 1.90mm