  • 20021321-00026D8LF
20021321-00026D8LF
advertisement
Manufacturer No:
20021321-00026D8LF
HK JDW NO:
44-20021321-00026D8LF
Package:
Description:
2 Rows Receptacle Solder Phosphor Bronze Surface Mount Tube Gold, GXT™ Plastic 26 Positions Female Socket
Step5Bar-code shipping tag
20021321-00026D8LF
  • Contact Plating
    GXT, Gold
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Housing Material
    Thermoplastic
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2016
  • Series
    Minitek127® 1.27mm
  • Feature
    Pick and Place
  • Number of Positions
    26
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Contact Finish - Mating
    Gold, GXT™
  • Pitch
    1.27mm
  • Depth
    3mm
  • Insulation Height
    0.177 4.50mm
  • Pitch - Mating
    0.050 1.27mm
  • Row Spacing - Mating
    0.050 (1.27mm)
  • Number of Contacts
    26
  • Contact Finish - Post
    Tin
  • Housing Color
  • Contact Resistance
    30mOhm
  • Max Voltage Rating (AC)
    125V
  • Length
    16.97mm