  • 20021321-00040C1LF
20021321-00040C1LF
advertisement
Manufacturer No:
20021321-00040C1LF
HK JDW NO:
44-20021321-00040C1LF
Package:
Description:
2 Rows Receptacle Solder Phosphor Bronze Surface Mount Tape & Reel (TR) Gold Plastic 40 Positions Female Socket
Quantity:
In Stock : 10971
Step5Bar-code shipping tag
20021321-00040C1LF
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Minitek127® 1.27mm
  • Feature
    Pick and Place
  • Number of Positions
    40
  • Contact Finish - Mating
    Gold
  • Pitch
    1.27mm
  • Insulation Height
    0.177 4.50mm
  • Pitch - Mating
    0.050 1.27mm
  • Row Spacing - Mating
    0.050 (1.27mm)
  • Contact Finish - Post
    Tin
  • Contact Finish Thickness - Mating
    Flash
  • Contact Finish Thickness - Post
    100.0μin 2.54μm
  • Material Flammability Rating
    UL94 V-0
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C