  • 20021323-00014T8LF
20021323-00014T8LF
advertisement
Manufacturer No:
20021323-00014T8LF
HK JDW NO:
44-20021323-00014T8LF
Description:
2 Rows Receptacle, Bottom Entry Solder Copper Alloy Surface Mount Tube Gold Plastic 14 Positions Female Socket
Step5Bar-code shipping tag
20021323-00014T8LF
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Number of Positions
    14
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Pitch
    1.27mm
  • Depth
    4.45mm
  • Insulation Height
    0.087 2.20mm
  • Pitch - Mating
    0.050 1.27mm
  • Row Spacing - Mating
    0.050 (1.27mm)
  • Number of Contacts
    14
  • Contact Resistance
    50mOhm
  • Max Voltage Rating (AC)
    125V
  • Length
    9.35mm