  • 200MDP1T3B2M6RE
200MDP1T3B2M6RE
advertisement
Manufacturer No:
200MDP1T3B2M6RE
HK JDW NO:
239-200MDP1T3B2M6RE
Package:
Datasheet:
200MDP1T3B2M6RE
Description:
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V
Step5Bar-code shipping tag
200MDP1T3B2M6RE
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole, Right Angle
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2002
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pin
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Current Rating
    3A
  • Termination Style
    PC Pin
  • Voltage - Rated AC
    20V
  • Switch Function
    On-On
  • Bushing Thread
    Unthreaded
  • Actuator Length
    7.37mm