  • 200MDP3T3B4M7RE
200MDP3T3B4M7RE
advertisement
Manufacturer No:
200MDP3T3B4M7RE
Manufacturer:
E-Switch
HK JDW NO:
239-200MDP3T3B4M7RE
Package:
Datasheet:
200MDP3T3B4M7RE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
200MDP3T3B4M7RE
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Through Hole, Vertical
  • Mounting Type
    Through Hole, Right Angle, Vertical
  • Actuator Material
    Brass, Chrome Plated
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2006
  • Series
    200
  • Feature
    Epoxy Sealed Terminals
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pin
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Current Rating (Amps)
    0.4VA AC/DC
  • Current Rating
    3A
  • Termination Style
    PC Pin
  • Voltage - Rated AC
    20V
  • Actuator Type
    Standard Round
  • Circuit
    DPDT
  • Switch Function
    On-Off-On
  • Electrical Life
    30,000 Cycles
  • Illumination
    Non-Illuminated
  • Bushing Thread
    Unthreaded
  • Actuator Length
    7.37mm