  • 200MSP6T1B1VS2REH
200MSP6T1B1VS2REH
advertisement
Manufacturer No:
200MSP6T1B1VS2REH
Manufacturer:
E-Switch
HK JDW NO:
239-200MSP6T1B1VS2REH
Package:
Datasheet:
200MSP6T1B1VS2REH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
200MSP6T1B1VS2REH
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Actuator Material
    Brass, Chrome Plated
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • Series
    200
  • Feature
    Epoxy Sealed Terminals
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Current Rating (Amps)
    0.4VA AC/DC
  • Termination Style
    PC Pin
  • Voltage - Rated AC
    20V
  • Actuator Type
    Standard Round
  • Circuit
    SPST
  • Switch Function
    On-Off
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 4.95mm Dia
  • Electrical Life
    30,000 Cycles
  • Illumination
    Non-Illuminated
  • Switch Type
    TOGGLE SWITCH
  • Bushing Thread
    10-48
  • Actuator Length
    9.40mm