  • 200WA10MEFC10X9
200WA10MEFC10X9
advertisement
Manufacturer No:
200WA10MEFC10X9
HK JDW NO:
683-200WA10MEFC10X9
Package:
Radial, Can
Datasheet:
Description:
WA 10μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 85mA 0.394Dia 10.00mm -40°C~85°C Polar 5.0038mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
200WA10MEFC10X9
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    WA
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    85mA
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    85mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    127.5mA @ 10kHz
  • Diameter
    10mm
  • Height
    9mm
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.50mm