  • 201-100-SLD
201-100-SLD
advertisement
Manufacturer No:
201-100-SLD
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-201-100-SLD
Package:
Datasheet:
201-100-SLD
Description:
SEAL LEAK DETECTOR/ 110-120V/
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
201-100-SLD
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C
  • Published
    2016
  • Feature
    LED Indicator
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Leak Detection
  • Voltage - Supply
    240VAC
  • Termination Style
    Plug In, 8 Pin (Octal)
  • Output Type
    Relay
  • Contact Form
    SPDT (1 Form C)
  • Contact Rating @ Voltage
    10A @ 240VAC
  • Sensitivity
    4.7k Ω ~ 100k Ω