  • 2100HT-270-H-RC
2100HT-270-H-RC
advertisement
Manufacturer No:
2100HT-270-H-RC
HK JDW NO:
103-2100HT-270-H-RC
Datasheet:
2100HT-270-H-RC
Description:
FIXED IND 27UH 6.4A 28 MOHM TH
Step5Bar-code shipping tag
2100HT-270-H-RC
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Size / Dimension
    0.860Dia 21.84mm
  • Tolerance
    ±15%
  • Current Rating
    6.4A
  • Lead Pitch
    19.05mm
  • Lead Diameter
    863.6 μm
  • Inductance
    27μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    28mOhm Max
  • Max DC Current
    6.4A
  • DC Current
    6.4A
  • Diameter
    21.844mm
  • Height
    11.43mm
  • Height Seated (Max)
    0.450 11.43mm