  • 2100HT-471-H-RC
2100HT-471-H-RC
advertisement
Manufacturer No:
2100HT-471-H-RC
HK JDW NO:
103-2100HT-471-H-RC
Datasheet:
2100HT-471-H-RC
Description:
FIXED IND 470UH 2A 290 MOHM TH
Step5Bar-code shipping tag
2100HT-471-H-RC
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Size / Dimension
    0.860Dia 21.84mm
  • Tolerance
    ±15%
  • JESD-609 Code
    e3
    Toroidal
  • Resistance
    290mOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Current Rating
    2A
  • Lead Pitch
    20.066mm
  • Inductance
    470μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    290mOhm Max
  • Max DC Current
    2A
  • DC Current
    2A
  • Diameter
    21.844mm
  • Height
    21.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.450 11.43mm