  • 2150R-28H
2150R-28H
advertisement
Manufacturer No:
2150R-28H
Manufacturer:
API Delevan Inc.
HK JDW NO:
79-2150R-28H
Package:
Axial
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
2150R-28H
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    30 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Material - Core
    Iron
  • Shape/Size Description
    TUBULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • Series
    2150R
  • Size / Dimension
    0.220Diax0.560L 5.59mmx14.22mm
  • Tolerance
    ±3%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    520mA
  • Reference Standard
    MS14052
  • Lead Length
    36.58mm
  • Inductance
    15μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    520mOhm Max
  • Max DC Current
    520mA
  • Frequency - Self Resonant
    32MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Q @ Freq
    45 @ 2.5MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    45
  • Q Factor
    45
  • Diameter
    5.59mm