  • 2200/16BL-1000
2200/16BL-1000
advertisement
Manufacturer No:
2200/16BL-1000
Manufacturer:
Daburn
HK JDW NO:
197-2200/16BL-1000
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
2200/16BL-1000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Insulation Material
    PVC
  • Conductor Material
    Copper
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Color
    Blue
  • Voltage
    600V
  • Wire/Cable Type
    Hook-Up
  • Wire/Cable Gauge
    16 AWG
  • Insulation Diameter
    1.9812 mm