  • 2220J0630331GCR
2220J0630331GCR
advertisement
Manufacturer No:
2220J0630331GCR
HK JDW NO:
419-2220J0630331GCR
Datasheet:
2220J0630331GCR
Description:
330pF 63V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2220J0630331GCR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    330pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm