  • 2220Y5K00121JCT
2220Y5K00121JCT
advertisement
Manufacturer No:
2220Y5K00121JCT
HK JDW NO:
419-2220Y5K00121JCT
Datasheet:
2220Y5K00121JCT
Description:
FlexiCap™ 120pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2220Y5K00121JCT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    5000V 5kV
  • Capacitance
    120pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm