  • 2225GC472KA19A
2225GC472KA19A
advertisement
Manufacturer No:
2225GC472KA19A
HK JDW NO:
66-2225GC472KA19A
Package:
2225
Datasheet:
Description:
SIZE(HIGH VOLTAGE) 4.7nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 2225
Step5Bar-code shipping tag
2225GC472KA19A
  • Package / Case
    2225
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Series
    SIZE(HIGH VOLTAGE)
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Palladium/Silver (Pd/Ag)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7nF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Packing Method
    BULK
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V
  • Height
    2.54mm
  • Length
    5.72mm
  • Width
    6.35mm