  • 222K121-25L-0
222K121-25L-0
advertisement
Manufacturer No:
222K121-25L-0
HK JDW NO:
790-222K121-25L-0
Package:
Molded
Datasheet:
222K121-25L-0
Description:
Cable Boots HS Boot Right Angle Instalite
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
222K121-25L-0
    Select All
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
  • Package / Case
    Molded
  • Material
    Elastomer, Semi-Rigid
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Series
    Thermofit 222K1
  • Feature
    Fluid Resistant, Lip
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Boot - 90°
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -75°C
  • Color
    Black
  • Shell Size - Insert
    21
  • ELV
    Compliant
  • Wire/Cable Diameter
    13 mm
  • Large Diameter Recovered
    0.409 (10.39mm)
  • Large Diameter Supplied
    0.941 (23.90mm)
  • Small Diameter Recovered
    0.220 (5.59mm)
  • Small Diameter Supplied
    0.941 (23.90mm)
  • Large Recovered Length
    0.984 24.99mm
  • Total Length Recovered
    0.984 24.99mm
  • Small Recovered Length
    0.335 8.51mm
  • Length
    25mm