  • 22759/43-20-9CS2873
22759/43-20-9CS2873
advertisement
Manufacturer No:
22759/43-20-9CS2873
HK JDW NO:
798-22759/43-20-9CS2873
Step5Bar-code shipping tag
22759/43-20-9CS2873
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Silver Coated
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
  • Operating Temperature
    -65°C~200°C
  • Series
    MIL-W-22759 and MIL-C-27500, 55A0812
  • Published
    2011
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Wire Gauge
    20 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Hook-Up, Dual Wall
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    19/32
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.058 (1.47mm)
  • Length
    304.8mm
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.009 0.23mm