  • 22FLZ-RSM2-TB(LF)(SN)
22FLZ-RSM2-TB(LF)(SN)
advertisement
Manufacturer No:
22FLZ-RSM2-TB(LF)(SN)
Manufacturer:
JST
HK JDW NO:
385-22FLZ-RSM2-TB(LF)(SN)
Package:
Description:
Digi-Reel® 508μm Solder 22 Positions
Step5Bar-code shipping tag
22FLZ-RSM2-TB(LF)(SN)
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Material
    Bronze
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Housing Material
    Nylon
  • Actuator Material
    Nylon, Polyamide
  • Packaging
    Digi-Reel®
  • Published
    2005
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Solder
  • Connector Type
    FFC/FPC CONNECTOR
  • Number of Positions
    22
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Number of Rows
    1
  • Voltage - Rated
    50V
  • Additional Feature
    ZIF
  • MIL Conformance
    NO
  • DIN Conformance
    NO
  • IEC Conformance
  • Filter Feature
  • Mixed Contacts
  • Option
    GENERAL PURPOSE
  • Pitch
    508μm
  • Total Number of Contacts
    22
  • Current Rating
    500mA
  • Contact Gender
    FEMALE
  • UL Flammability Code
    94V-0