  • 2300HT-270-V
2300HT-270-V
advertisement
Manufacturer No:
2300HT-270-V
HK JDW NO:
103-2300HT-270-V
Package:
Radial, Vertical (Open)
Datasheet:
2300HT-270-V
Step5Bar-code shipping tag
2300HT-270-V
  • Package / Case
    Radial, Vertical (Open)
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    1.280Diax0.650W 32.51mmx16.51mm
  • Tolerance
    ±15%
  • Part Status
    Obsolete
  • Construction
    Vertical Mount
  • Current Rating
    14.3A
  • Lead Spacing
    13.462mm
  • Lead Diameter
    1.3462 mm
  • Inductance
    27μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    14mOhm Max
  • Inductor Application
    HIGH CURRENT INDUCTOR
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz