  • 2404-014-X5U0-102PLF
2404-014-X5U0-102PLF
advertisement
Manufacturer No:
2404-014-X5U0-102PLF
HK JDW NO:
221-2404-014-X5U0-102PLF
Package:
Axial - No Leads
Description:
CAP FEEDTHRU 1000PF 500V AXIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
2404-014-X5U0-102PLF
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2009
  • Series
    2404
  • Size / Dimension
    0.227Diax0.380L 5.77mmx9.65mm
  • Tolerance
    0% +100%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X5U
  • Terminal Finish
    Silver (Ag)
  • Additional Feature
    C-TYPE CIRCUIT
  • HTS Code
  • Capacitance
    1000pF
  • Number of Functions
    1
  • Physical Dimension
    D5.77XH9.65 (mm)/D0.227XH0.38 (inch)
  • Voltage
    500V
  • Current
    20A
  • Filter Type
    FEED THROUGH CAPACITOR
  • Insertion Loss
    20dB @ 100MHz
  • Diameter
    5.7658mm
  • Height
    2.667mm