  • 2425-001-X5U0-102AA
2425-001-X5U0-102AA
advertisement
Manufacturer No:
2425-001-X5U0-102AA
HK JDW NO:
221-2425-001-X5U0-102AA
Package:
Axial, Bushing, 1 Turret Lead
Description:
CAP FEEDTHRU 100V AXIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
2425-001-X5U0-102AA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    Axial, Bushing, 1 Turret Lead
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Series
    2425
  • Size / Dimension
    0.180Diax0.359L 4.57mmx9.12mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X5U
  • Terminal Finish
    Silver (Ag)
  • Voltage - Rated
    100V
  • Additional Feature
    C-TYPE CIRCUIT; WITH SILVER PLATED HEX NUT
  • HTS Code
  • Capacitance
    1000μF
  • Number of Functions
    1
  • Current
    20A
  • Filter Type
    FEED THROUGH CAPACITOR
  • Thread Size
    8-32
  • Insulation Resistance-Min
    10000MOhm