  • 2425-003-X7W0-502AALF
2425-003-X7W0-502AALF
advertisement
Manufacturer No:
2425-003-X7W0-502AALF
HK JDW NO:
221-2425-003-X7W0-502AALF
Description:
CAP FEEDTHRU 100V AXIAL
Step5Bar-code shipping tag
2425-003-X7W0-502AALF
  • Insulation Resistance-Min
    10000MOhm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.187Diax0.359L 4.75mmx9.12mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    X7W
  • Voltage - Rated
    100V
  • Additional Feature
    C TYPE-CIRCUIT; SILVER PLATED HEX NUT AND CLOCK WASHER
  • HTS Code
  • Capacitance
    5nF
  • Number of Functions
    1
  • Voltage
    200V
  • Current
    20A