  • 2425-018-X7R0-102P
2425-018-X7R0-102P
advertisement
Manufacturer No:
2425-018-X7R0-102P
HK JDW NO:
221-2425-018-X7R0-102P
Description:
CAP FEEDTHRU 1000PF 100V AXIAL
Step5Bar-code shipping tag
2425-018-X7R0-102P
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    PANEL MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.187Diax0.359L 4.75mmx9.12mm
  • Tolerance
    0% +100%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    no
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Voltage - Rated
    100V
  • Additional Feature
    C-TYPE CIRCUIT
  • HTS Code
  • Capacitance
    1000pF
  • Number of Functions
    1
  • Voltage
    200V
  • Current
    20A
  • Insulation Resistance-Min
    10000MOhm