  • 2425-018-X7R0-102ZLF
2425-018-X7R0-102ZLF
advertisement
Manufacturer No:
2425-018-X7R0-102ZLF
HK JDW NO:
221-2425-018-X7R0-102ZLF
Package:
Description:
CAP FEEDTHRU 1000PF 100V
Step5Bar-code shipping tag
2425-018-X7R0-102ZLF
  • Tolerance
    -20% +80%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Silver (Ag)
  • Voltage - Rated
    100V
  • Additional Feature
    C-TYPE CIRCUIT
  • HTS Code
  • Capacitance
    1000pF
  • Number of Functions
    1
  • Physical Dimension
    D4.75XH2.36 (mm)/D0.187XH0.093 (inch)
  • Current
    20A
  • Filter Type
    FEED THROUGH CAPACITOR
  • Diameter
    4.75mm
  • Height
    2.36mm
  • Length
    9.12mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Screw
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C