  • 2425-018-X7W0-502P
2425-018-X7W0-502P
advertisement
Manufacturer No:
2425-018-X7W0-502P
HK JDW NO:
221-2425-018-X7W0-502P
Package:
Axial, Bushing, 1 Turret Lead
Description:
CAP FEEDTHRU 5000PF 100V AXIAL
Step5Bar-code shipping tag
2425-018-X7W0-502P
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    PANEL MOUNT
  • Package / Case
    Axial, Bushing, 1 Turret Lead
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2015
  • Series
    2425
  • Size / Dimension
    0.187Diax0.359L 4.75mmx9.12mm
  • Tolerance
    0% +100%
  • Temperature Coefficient
    X7W
  • Voltage - Rated
    100V
  • Additional Feature
    C-TYPE CIRCUIT
  • HTS Code
  • Capacitance
    5000pF
  • Number of Functions
    1
  • Voltage
    200V
  • Current
    20A
  • Filter Type
    FEED THROUGH CAPACITOR
  • Thread Size
    8-32
  • Insulation Resistance-Min
    10000MOhm