  • 2425-550-X7R0-102P
2425-550-X7R0-102P
advertisement
Manufacturer No:
2425-550-X7R0-102P
Manufacturer:
CTS Corporation
HK JDW NO:
221-2425-550-X7R0-102P
Package:
Datasheet:
Description:
1000μF Ceramic Capacitor 100%
Step5Bar-code shipping tag
2425-550-X7R0-102P
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Tolerance
    100%
  • JESD-609 Code
    e4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Silver (Ag)
  • Additional Feature
    C-TYPE CIRCUIT
  • HTS Code
  • Capacitance
    1000μF
  • Number of Functions
    1
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Filter Type
    FEED THROUGH CAPACITOR
  • Rated Current
    20A
  • Rated Voltage
    100V
  • Insulation Resistance-Min
    10000MOhm