  • 2425-601-X5W0-103ZLF
2425-601-X5W0-103ZLF
advertisement
Manufacturer No:
2425-601-X5W0-103ZLF
HK JDW NO:
221-2425-601-X5W0-103ZLF
Package:
Axial, Bushing
Description:
CAP FEEDTHRU 0.01UF 100V AXIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
2425-601-X5W0-103ZLF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Panel, Through Hole
  • Package / Case
    Axial, Bushing
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2005
  • Series
    2425
  • Size / Dimension
    0.187Diax0.470L 4.75mmx11.94mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X5W
  • Terminal Finish
    Silver (Ag)
  • Voltage - Rated
    100V
  • Additional Feature
    C-TYPE CIRCUIT
  • HTS Code
  • Capacitance
    10000pF
  • Number of Functions
    1
  • Voltage
    200V
  • Max Current Rating
    20A
  • Filter Type
    FEED THROUGH CAPACITOR
  • Thread Size
    8-32
  • Insertion Loss
    35dB @ 100MHz
  • Insulation Resistance-Min
    10000MOhm
  • Diameter
    4.7498mm
  • Height
    11.938mm