  • 2450BP15Q0100E
2450BP15Q0100E
advertisement
Manufacturer No:
2450BP15Q0100E
HK JDW NO:
406-2450BP15Q0100E
Package:
0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
Datasheet:
2450BP15Q0100E
Description:
Signal Conditioning 2400-2500 MHz Band Pass Filter
Step5Bar-code shipping tag
2450BP15Q0100E
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Frequency
    2.45GHz Center
  • Impedance
    50Ohm
  • Bandwidth
    100MHz
  • Filter Type
    Band Pass
  • Insertion Loss
    1.8dB
  • Insertion Loss (dB)
    2 dB
  • Height (Max)
    0.028 0.70mm