  • 2450DP39G5500E
2450DP39G5500E
advertisement
Manufacturer No:
2450DP39G5500E
Manufacturer:
Johanson Technology Inc.
HK JDW NO:
406-2450DP39G5500E
Package:
1008 (2520 Metric), 6 PC Pad
Datasheet:
Description:
Signal Conditioning 2.4/5.0 GHz Ceramic Diplexer
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
2450DP39G5500E
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1008 (2520 Metric), 6 PC Pad
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Diplexer
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Ceramic
  • Frequency
    5.5GHz
  • Case Code (Metric)
    2520
  • Case Code (Imperial)
  • Impedance
    50Ohm
  • Insertion Loss (dB)
    1 dB
  • Frequency Bands (Low / High)
    2.4GHz~2.5GHz / 5.15GHz~5.85GHz