  • 2451/30BK-1000
2451/30BK-1000
advertisement
Manufacturer No:
2451/30BK-1000
Manufacturer:
Daburn Electronics
HK JDW NO:
197-2451/30BK-1000
Package:
Datasheet:
2451/30BK-1000
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
2451/30BK-1000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Published
    2014
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -90°C
  • Color
    Black
  • Wire Gauge
    30 AWG
  • Voltage
    300V
  • Cable Type
    Hook-Up
  • Wire/Cable Type
    Hook-Up
  • Wire/Cable Gauge
    30 AWG
  • Jacket Color
    Black
  • Conductor Strand
    7/38
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.019 (0.50mm)
  • Insulation Diameter
    482.6 μm
  • Length
    1000.0' 304.8m
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0034 0.086mm
  • Insulation Thickness
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Insulation Material
    PTFE
  • Conductor Material
    Copper, Silver Coated
  • Jacket (Insulation) Material
    Polytetrafluoroethylene (PTFE)
  • Operating Temperature
    -90°C~250°C