  • 2451/38GN-1000
2451/38GN-1000
advertisement
Manufacturer No:
2451/38GN-1000
Manufacturer:
Daburn Electronics
HK JDW NO:
197-2451/38GN-1000
Package:
Datasheet:
2451/38GN-1000
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
2451/38GN-1000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Insulation Material
    PTFE
  • Conductor Material
    Copper, Silver Coated
  • Jacket (Insulation) Material
    Polytetrafluoroethylene (PTFE)
  • Operating Temperature
    -90°C~250°C
  • Packaging
    Spool
  • Series
    2451
  • Published
    2014
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -90°C
  • Color
    Green
  • Wire Gauge
    38 AWG
  • Voltage
    300V
  • Cable Type
    Hook-Up
  • Wire/Cable Type
    Hook-Up
  • Wire/Cable Gauge
    38 AWG
  • Jacket Color
    Green
  • Conductor Strand
    7/46
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.009 (0.23mm)
  • Insulation Diameter
    228.6 μm
  • Length
    1000.0' 304.8m
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0019 0.048mm