  • 2499-003-X7R0-101M
2499-003-X7R0-101M
advertisement
Manufacturer No:
2499-003-X7R0-101M
HK JDW NO:
221-2499-003-X7R0-101M
Package:
Axial, Bushing
Datasheet:
Description:
CAP FEEDTHRU 100PF 250V AXIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
2499-003-X7R0-101M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Axial, Bushing
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    2499
  • Size / Dimension
    0.250Diax0.468L 6.35mmx11.89mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Additional Feature
    C-TYPE CIRCUIT
  • HTS Code
  • Capacitance
    100pF
  • Number of Functions
    1
  • Voltage
    250V
  • Current
    20A
  • Filter Type
    FEED THROUGH CAPACITOR
  • Thread Size
    12-28
  • Insulation Resistance-Min
    10000MOhm