  • 2506033017Y0
2506033017Y0
advertisement
Manufacturer No:
2506033017Y0
HK JDW NO:
267-2506033017Y0
Datasheet:
2506033017Y0
Description:
Ferrite Beads Multi-Layer 300Ohm 25% 100MHz 400mA 300mOhm DCR 0603 T/R
Step5Bar-code shipping tag
2506033017Y0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
    0603 (1608 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
    EAR99
  • Resistance
    600mOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    STANDARD SIGNAL SPEED
    TAPE AND REEL
  • Shielding
    Unshielded
    Chip Bead
  • Current Rating
    100mA
  • Frequency
    100MHz
  • Inductance
    2.2 nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    300Ohm
  • Max DC Current
    400mA
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    300mOhm
  • Width
    0.8mm