  • 2508051028Y1
2508051028Y1
advertisement
Manufacturer No:
2508051028Y1
Manufacturer:
Fair-Rite Products Corp.
HK JDW NO:
267-2508051028Y1
Package:
Datasheet:
Description:
MULTI-LAYER CHIP BEAD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
2508051028Y1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    SURFACE MOUNT
  • Material
    Ferrite
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    STANDARD SIGNAL SPEED
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Filters
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Chip Bead
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Physical Dimension
    L2.0XB1.25XH0.9 (mm)/L0.079XB0.049XH0.035 (inch)
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Frequency (Max)
    1000MHz
  • Filter Type
    FERRITE CHIP
  • Rated Current
    1A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    0.3Ohm
  • Output Impedance
    1000Ohm Ω
  • Frequency (Min)
    100MHz
  • Case Code
    0805
  • Height
    0.9mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm