  • 2508051217Z0
2508051217Z0
advertisement
Manufacturer No:
2508051217Z0
HK JDW NO:
267-2508051217Z0
Datasheet:
2508051217Z0
Description:
Ferrite Beads Multi-Layer 120Ohm 25% 100MHz 250mA 200mOhm DCR 0805 T/R
Step5Bar-code shipping tag
2508051217Z0
  • Type
    Parameter
    Select All
    0805 (2012 Metric)
  • Material
    Ferrite
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    25%
    SMD/SMT
  • Resistance
    200mOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    1.25mm
  • Current Rating
    250mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    120Ohm
  • Max DC Current
    250mA
  • Filter Type
    Signal Line
  • DC Current
    250mA
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    200mOhm
  • Current Rating (Max)
    300mA
  • Outside Diameter
    900 μm
  • Height
    900μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Height (Max)
    0.043 1.10mm