  • 250NH2AM-6
250NH2AM-6
advertisement
Manufacturer No:
250NH2AM-6
Manufacturer:
Altech Corporation
HK JDW NO:
35-250NH2AM-6
Package:
Rectangular, Blade
Step5Bar-code shipping tag
250NH2AM-6
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    Rectangular, Blade
  • Published
    2013
  • Series
    NH2
  • Size / Dimension
    2.559Lx1.890W x 1.575 H 65.00mmx48.00mmx40.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current Rating (Amps)
    250A
  • Voltage - Rated AC
    500V