  • 250R05L0R7AV4T
250R05L0R7AV4T
advertisement
Manufacturer No:
250R05L0R7AV4T
Manufacturer:
Johanson Technology Inc.
HK JDW NO:
406-250R05L0R7AV4T
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
250R05L0R7AV4T
Description:
L 0.7pF 25V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Quantity:
In Stock : 9926
Step5Bar-code shipping tag
250R05L0R7AV4T
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    L
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.05pF
  • Feature
    High Q, Low Loss
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    0.7pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Depth
    300μm
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    300μm
  • Length
    600μm
  • Width
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm