  • 2512-123H
2512-123H
advertisement
Manufacturer No:
2512-123H
Manufacturer:
API Delevan Inc.
HK JDW NO:
79-2512-123H
Package:
2-SMD, J-Lead
Step5Bar-code shipping tag
2512-123H
    12 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    2-SMD, J-Lead
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    2512
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.255Lx0.105W 6.48mmx2.67mm
  • Tolerance
    ±3%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7/13 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    2.67mm
  • Current Rating
    503mA
  • Inductance
    12μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.6Ohm Max
  • Max DC Current
    503mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    377mA
  • Case/Size Code
  • Height
    2.79mm
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.79mm